Sitemizde 1 kategoride toplam 4 İlan bulunmaktadır.
BİZİ ARAYIN 0534 394 13 08

İşveren

İşyeri, İşveren ve İşyerinin Bildirimi

İşyeri
Sigortalı sayılanların maddî olan ve olmayan unsurlar ile birlikte işlerini yaptıkları yerlerdir.  İşyerinde üretilen mal veya verilen hizmet ile nitelik yönünden bağlılığı bulunan ve aynı yönetim altında örgütlenen işyerine bağlı yerler, dinlenme, çocuk emzirme, yemek, uyku, yıkanma, muayene ve bakım, beden veya meslek eğitimi yerleri, avlu ve büro gibi diğer eklentiler ile araçlarda işyerinden sayılmaktadır.
İşveren
Kanunun 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentlerine göre sigortalı sayılan kişileri çalıştıran gerçek veya tüzel kişiler ile tüzel kişiliği olmayan kurum ve kuruluşlar işverendir.
 İşveren Vekili
İşveren adına ve hesabına, işin veya görülen hizmetin bütününün yönetim görevini yapan kimse işveren vekilidir.
İşveren vekili sayılmak için işin veya görülen hizmetin bütününü yönetmek ve işveren ad ve hesabına hareket emek unsurlarının birleşmesi gerekir. Bu durumda işin bütününü yönetmek koşulu gerektiğinden uygulamada bir fabrikanın genel müdürü işveren vekili sayılırken aynı fabrikanın pazarlama, insan kaynakları, üretim müdürleri işveren vekili sayılmayacaktır.
Alt  İşveren
Bir işverenden, işyerinde yürüttüğü mal veya hizmet üretimine ilişkin bir işte veya bir işin bölüm veya eklentilerinde iş alan ve bu iş için görevlendirdiği sigortalıları çalıştıran üçüncü kişi alt işverendir. Sigortalılar, üçüncü bir kişinin aracılığı ile işe girmiş ve bunlarla sözleşme yapmış olsalar dahi, asıl işverenin, bu Kanunun işverene yüklediği yükümlülüklerden dolayı alt işveren ile birlikte sorumlu olacaklardır.

Personel Bilgileri

Nehir

Barbaros Mh. Mor Sümbül Sk. Teknik Yapı De Luxia Palace Kat:16 A5/441 Batı Ataşehir/İstanbul

Telefon:08504333050
GSM:02166880725
E-Posta:nehir@savlotravel.com
Temsilci:

İlan Detayları

Ülke-Şehir Türkiye / Türkiye
İlan No8430
İlan Tarihi17 Şubat 2018
Kurum Tercihi Denetim Hizmetleri

İlan Özellikleri

BU İLANA'E AİT ÖZELLİK BULUNMAMAKTADIR

Konumu

Sayfa Başı